Docieplenia poddaszy Choszczno


Kiedy budowa domu doprowadzona została już do stanu surowego zamkniętego, należy wówczas rozpocząć prace polegające na dociepleniu poddasza. Z jakiego materiału powinno ono być dokonane i przede wszystkim jaką grubość powinno mieć? Wszystko zwykle dobierane jest indywidualnie do każdej z inwestycji.

docieplanie poddaszy choszcznoNajczęściej wybieranym materiałem termoizolacji poddasza jest wełna mineralna, jednak obok niej mamy także możliwość docieplenia styropianem. Oba materiały wykładane są pomiędzy krokwiami, w połaci albo na poszyciu pod pokryciem dachowym.

Docieplenie poddasza jest elementem niezbędnym do tego, aby przez dach nie następowała ucieczka ciepła. Nasza ekipa specjalizuje się w dociepleniach poddaszy zarówno wełną mineralną jak i styropianem w okolicach Choszczna.

Bardzo dobrym izolatorem termicznym jest wełna mineralna, która ma dużą sprężystość i bardzo szczelnie wypełnia przestrzenie pomiędzy konstrukcją dachu. Niezwykle istotną i pożądaną cechą wełny mineralnej  jest jej niepalność, co powoduje, że chroni konstrukcje dachu wykonaną z drewna przed ogniem w czasie pożaru.

Obok wełny, izolatorem termicznym wykorzystywanym przy dociepleniach dachów jest styropian oraz płyty z grafitowego styropianu, które posiadają lepszą izolacyjność niż sam styropian. Jeśli chodzi o grubość docieplenia dachu, nie powinno ono przekraczać 25 centymetrów – w domach energooszczędnych 30 – i koniecznie musi się łączyć z izolacją ściany.

Bez względu na to, jakiego materiału używa się do ocieplenia poddasza – zwrócić uwagę należy na jakość wykonania. Jeśli jakość montażu jest słaba – w izolacji pojawią się tak zwane mostki termiczne – co nie jest pożądanym efektem docieplenia poddasza. Tak więc, jak przy większości prac dekarsko – murarskich, w jakich specjalizuje się nasza firma podkreślić należy, iż obok materiałów z jakich wykonywane są powyższe prace – bardzo istotnym elementem jest wybór samego wykonawcy. Doświadczenie zebrane przez Nasz zespół w ciągu wielu lat wykonywania swojej pracy, gwarantuje położenie docieplenia i izolacji poddasza bezbłędnie.