Papa termozgrzewalna Choszczno


Pokrycia płaskiego dachu dokonuje się najczęściej papą termozgrzewalną – która wypiera w ostatnim czasie swoją poprzedniczkę, czyli papę tradycyjną. Oferowane aktualnie na rynku papy do pokrycia dachów różnią się całkowicie od tych, produkowanych w latach 90 – z tekturowym rdzeniem i powłoką z masy asfaltowej. Rodzaj materiału oraz zdecydowanie mniejsza trudność w układaniu papy termozgrzewalnej rzutuje na jej większą popularność. Nowoczesne materiały wykorzystywane do ich produkcji charakteryzują się znacznie lepszą trwałością.

papa-termozgrzewalna choszcznoPapę termozgrzewalną mocuje się poprzez rozgrzanie – za pomocą specjalistycznej nagrzewnicy – warstwy spodniej bitumu i następnie poprzez przyklejenie jej do podłoża, dachu. Jest to o wiele sprawniejsze niż w przypadku mocowania papy tradycyjnej – której mocowanie odbywa się mechanicznie, poprzez gwoździe bądź wkręty z kołkami – układane na tak zwany zakład – dodatkowo sklejany lub zgrzewany, bądź poprzez przyklejanie jej do podłoża na kleje bitumiczne czy lepik. Możemy spotkać się również z papami samoprzylepnymi, których mocowanie nie wymaga dodatkowego sprzętu.

Każda z pap, składa się z odpowiedniej ilości warstw. Rdzeń – czyli środek papy – to osnowa, która zabezpieczona jest dwustronnie warstwą modyfikowanego bądź zwykłego bitumu. Osnowa jest tak zwaną warstwą nośną papy – to od niej uzależniona jest jej elastyczność oraz wytrzymałość zrywanie i rozciąganie. Na wierzchu papy,  możemy znaleźć talk lub posypkę mineralną.

Warto wiedzieć, iż przed przystąpieniem do samego układania lub renowacji pokrycia z papy bezwzględnie należy zapoznać się z kondycją dachu a także wybrać odpowiednie materiały do tego przedsięwzięcia. Kiedy decydujemy się na pokrycie z papy termozgrzewalnej – jak praktycznie w każdym zadaniu z branży dekarsko – budowlanej – warto jest zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, którzy nie tylko pomogą nam w sposób skuteczny ale również bezpieczny. Oferujemy Państwu układnie papy termozgrzewalnej na terenie Choszczna i okolic – na każdej możliwej powierzchni. Będąc doświadczoną firmą zawsze dbamy o zadowolenie klienta.

Prace dekarskie, w których konieczne jest użycie papy termozgrzewalnej powinno dokonywać się jeśli temperatura powietrza utrzymuje się w przedziale 0 – 5 ºC – w zależności od tego z dodatkiem jakich materiałów papy wykorzystujemy.