Montaż więźby dachowej Choszczno


Drewniana więźba dachowa jest szkieletem dachu. Spotykamy się z nią w najczęstszych przypadkach w jednorodzinnych domkach. Więźba dachowa pozwala na ukształtowanie każdego nawet tego skomplikowanego dachu. Warto jednak pamiętać, że wybierając kształt dachu musimy sprawdzić, czy jego kształt nie będzie w jakiś sposób kolidował z zapisami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, bowiem w niektórych miejscowościach taki plan narzuca pewne ograniczenia.

montaż więźby dachowej choszcznoDachy możemy podzielić na kilka rodzajów. Najrzadziej spotykany jest dach jednospadowy – jest najprostszy jednakże nie jest on efektowny – stosuje się go najczęściej do dostawianych do wyższych budynków domów. Kolejnym rodzajem rzadko spotykanych dachów są mansardowe. Ich dolna połać pełni funkcję lekko pochylonej ściany, gdzie umieszczać można standardowe okna.      Dach dwuspadowy jest najłatwiejszym z dachów do wykonania. Wykończyć go bardzo łatwo można praktycznie każdym rodzajem pokrycia. Do popularnych należą również dachy kopertowe, jednak one najbardziej ograniczają powierzchnię użytkową poddasza.

O naszym bezpieczeństwie i o trwałości samego dachu – bez względu na jego rodzaj – decyduje więźba dachowa, czyli jak to zostało wspomniane na wstępie drewniany szkielet dachu. Więźba złożona jest z elementów wykonanych z drewna o odpowiednio dobranej wielkości przekrojów, które mają za zadanie przenoszenie obciążeń pokrycia dachowego oraz śniegu i wiatru.

Więźba dachowa musi być zaprojektowana odpowiednio do materiału jakim będzie pokryty dach. Inne więźby projektuje się dla dachów pokrytych dachówkami a inne dla tych pokrytych blachą czy gontem bitumicznym. Zasada jest prosta – im lżejsze jest pokrycie dachu, tym delikatniejsza może być sama więźba, im cięższe z kolei – tym mocniejsza więźba dachowa.

Decydując się na nasze usługi w zakresie montażu więźby dachowej, mają Państwo pewność i gwarancję dobrze wykonanej pracy. Teren na jakim oferujemy swoje usługi to Choszczno i okolice tego miasta. W zakresie naszych prac znajduje się docinanie i przygotowanie połączeń ciesielskich, impregnowanie i oczywiście sam montaż więźby dachowej.