Orynnowania Choszczno


Zadanie podstawowe dobrego orynnowania domu to oczywiście odprowadzanie wody deszczowej i topniejącego śniegu z dachu, a obok tego również ochrona całej elewacji przed działaniem wilgoci. Wybierając system orynnowania oczywiście ważne są aspekty wizualne takie jak kolor rur spustowych oraz samych rynien, jednakże bardzo istotne jest tutaj dopasowanie go do pokrycia dachowego ale także wybór porządnego i trwałego materiału, z jakiego system orynnienia jest wykonany. Jest to ważne ponieważ ten element dachu jest w zasadzie jednym z najbardziej eksponowanych framentów – niska i wysoka temperatura, opady atmosferyczne, promieniowanie ultrafioletowe, kurz, piasek i inne brudy – wszystkie te czynniki wpływają na niszczenie orynnienia.

orynnowania choszcznoNajczęściej wybierany przez inwestorów materiał z jakiego wykonane są orynnienia to stalowa blacha powlekana oraz PVC – odróżniają je oczywiście obok właściwości także ceny. Systemy z blachy są droższe od tych wykonanych z PVC. Całkowity koszt jednak zależy w głównej mierze od wielkości i kształtu dachu – nie trzeba nikomu mówić, że im bardziej skomplikowany dach (jego konstrukcja) tym wyższy koszt zamontowania orynnienia.

Jak już zostało wspomniane na wstępie – system orynnowania zabezpiecza ściany stropów i elewacji a także odpowiada za odprowadzanie opadów atmosferycznych, dlatego też wszelkie prace związane z zamontowaniem orynnienia powinny być wykonywane ze szczególną starannością oraz dokładnością. Mając duże doświadczenie na rynku nasza firma do każdego zlecenia przykłada dużą wagę i wykonuje je na 100% swoich możliwości. Orynnowanie to jedno z naszych podstawowych zleceń na terenie Choszczna.

Samo umiejscowienie oraz liczba i wielkość rynien i rur spustowych powinny zostać ustalone już w projekcie odwodnienia dachu, którego przygotowaniem zajmuje się architekt. Prawidłowe funkcjonowanie systemu rynnowego uwarunkowane jest jego prawidłowym montażem – warto więc zadbać o ekipę, która zna się na tej pracy i zagwarantuje zamontowanie orynnienia w sposób prawidłowy.